Krüptovaldkonnas on näha naiste arvu kasvu

Viimastest uuringutest selgub, et krüptoturul osalevate naiste arv on ebaharilikult kasvanud. Mõnel turul on kasv olnud koguni 160%. On laialt levinud seisukoht, et krüptovaluuta ja plokiahela tehnoloogiaga seotud valdkonnad on üldiselt meeste poolt domineeritud.

pexels-andrew-neel

Fotod: pexels.com

Sellele vaatamata viitab CoinMarketCapi 30. aprillil avaldatud aruanne teisiti. Naiste arv krüptovaluutadega kauplemises tõusis analüütikute sõnul 2020. aasta esimeses kvartalis 43,24%.

Naised, kes investeerivad rohkem Bitcoini

Kui ülemaailmne finantsolukord karmistus, otsustasid paljud investeerida kinnisvara, kulda ja krüptovaluutad. Arvestades, et naised on maailmamajanduse suhtes pessimistlikumad kui mehed võib nende usk krüptovaluutasse 2020. aastal märkimisväärselt paraneda.

Paljud naised leiavad digitaalsetes varades oma investeeringutele pelgupaiga. Samas teiste jaoks sai krüptovaluutadest uus ning julgustav investeering. Krüptovaluutade turuga seotud võimalused on üks peamine motivaator, mille taga on naiste kasvav huvi digitaalse panganduse vastu. Bitcoini väärtus on viimase kahe kuu jooksul tõusnud mis koos valdkonna arenguga on tõmmanud krüptovaluutadele järjest suuremat tähelepanu.

Krüptomaailm pole ainult poiste liivakast

Bitcoini hind ja digitaalse panganduse atraktiivsus investeerimisel on üldiselt aidanud suurendada krüptovaluutade vahetustehingutes osalevate naiste arvu. Krüptovaluutade vahetusega tegelev ettevõte Bithumb Global on näinud oma naissoost kasutajate arvu kasvu 2020. aastal koguni 30%.

Ühendkuningriigis asuv krüptovaluuta ettevõte CoinCorner väidab, et naissoost kasutajate arv kasvas 14,7%. Naiste registreerimiste arv paranes 2020. aasta esimeses kvartalis 47%.

ketut

 

Üha suureneva naissoost kasutajate arvu võib pidada plokiahela tehnoloogiate ja krüptovaluutade massilise ja pideva juurutamise põhjuseks, sest naised soovivad seda oma igapäevaellu kaasata. Naissoost kasutajad kasutavad krüptovaluutat sarnaselt sellele, kuidas nad kulutavad oma tavalist raha.

Krüptomaksetega tegelev ettevõte Terra avaldab, et 74% nende õrnema sugupoole kasutajatest on vanuses 35-45, kes kasutavad krüptovaluutat rõivaste, kohvi ja muu tavapärase kauba ostmiseks.

Geograafiline faktor

CoinMarketCapi andmetel oli mõnes riigis naiste krüptovaluuta kasutajate arvu kasv rohkem kui 100%. Näiteks Euroopas paistab kõige rohkem silma Kreeka, kus kasv oli 163,67%. Kreekale järgneb 125,09%-ga Rumeenia, edasi tulevad Portugal 89,95%, Ukraina 86,95% ja Tšehhi 85,6%.

Samuti on näha, et naiste arvu kasv mõnes riigis on korrelatsioonis majanduslike motivaatoritega nagu madal sisemajanduse kogutoodang ja kõrge töötuse tase. Samuti selgus, et IT sektor on mõnes riigis naiste krüptovaldkonda lisandumise olulisemaid põhjustajaid.

Edukad naised

Krüptovaluutade maailmas on üha rohkem naisi, kes mitte ainult ei kauple krüptovaluutaga, vaid on ka üle võtnud rollid, mis meestel tavaliselt jäävad kahe silma vahele, sealhulgas kriitikud, arendajad ja ettevõtete juhid. Bancor ja Binance on head näited suurtest krüptoettevõtetest, kes näevad naistel olulist rolli selles valdkonnas.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar