Kordumatud käsitöömärkmikud

Tartus tegutseb Narva maantee vanas puumajas Tüümian Stuudio, kus teatrikunstnik Kristiina Põllu eestvedamisel valmivad ainulaadsed käsitöömärkmikud.

Tyymian_stuudio_märkmikud_

Foto: Madis Kats

Kaanepiltidel on illustratsioonid vanadest teatmeteostest või fotojäädvustused ümbritsevast linnaloodusest. Kamm- ja raamatköites märkmike sisud on ümbertöödeldud paberist Cyclus Offset, aga ka vanadest ümbrikest või nõukaaegsetest vihikutest. Stuudio looming on tõeline maiuspala käsitsi kirjutamist armastavale inimesele.

Tyymian_stuudio_märkmikud_autor_Madis Kats

Foto: Madis Kats

Märkmikud pannakse kokku käsitööna, seeriate tiraažid on väikesed. Juba kolmandat aastat valmivad Tüümian Stuudios piiratud koguses ka kalendermärkmikud. Eripakkumisena saab 2019. aasta kalendermärkmiku kaanepildi iga soovija kuue võimaliku variandi seast valida. Kalendermärkmikke on kolmes eri formaadis, sobiva suurusega paberil meelespea leiab endale nii taskuformaadi austaja kui ka suurem ülesmärkija.

Tyymian_stuudio_kalendermärkmik

Foto: Ivar Põllu

Kaasaegsed punktilise paberiga kalendrisisud on trükitud ümbertöödeldud paberile Cyclus Offset, märkmikul on järjehoidja ja sulgemiskumm. Kalendri sisulehed kujundas graafiline disainer Anu Salumaa. Keskkonnasõbralikust paberist käsitsi köidetud kalendermärkmik on suurepärane kingitus Eesti disaini hindavale praktilisele inimesele.

Tyymian_stuudio_kalendermärkmik__autor_Ivar Põllu

Foto: Ivar Põllu

Tüümian Stuudio märkmikke müüvad Tallinnas ja Tartus Apollo ning Rahva Raamatu poed, Eesti käsitöö- ja disainipood Teele Balti jaama turul, NUKU Pood (Lai 1/Nunne 4, Tallinn), Tartu Kunstimuuseumi näitusemaja (Raekoja plats 18, Tartu) ja hostel Looming (Kastani 38, Tartu).

Tüümian Stuudio koduleht www.tyymian.ee
Facebook www.facebook.com/tyymian
Instagram www.instagram.com/tyymian_stuudio

Lisa kommentaar