Kell, mis tiksub tagurpidi

Loodusest ja ümbritsevast maailmast inspiratsiooni ammutav Eesti disainibränd Prosawood on hakkama saanud järjekordse uskumatuna tunduva teoga. Veel sel kevadel üllatasid ettevõtjad oma julge aktsiooniga ja istutasid Tartumaale maailma suurima Eesti kaardi. Nüüd aga üllatatakse oma tavapäratu tootevalikuga.

Venus Gold G

Fotod: Raido Prosa

Nimelt nägi ilmavalgust Tartu disainerite uus, ainult naistele mõeldud puidust käekella kollektsioon Venus. Olgugi, et kellad on ka oma disainilt väga esinduslikud, peitub nende tõeline erilisus hoopis selles, et need tiksuvad tagurpidi! Meeskonna sõnul on nad juba tükk aega tahtnud luua käekellakollektsiooni ainult õrnema sugupoole esindajatele. Kuid nagu heade asjadega ikka, võttis ka selle idee reaalsusesse toomine omajagu aega.

Venus Rose k

Venus Rose, mille korpus on roosipuust

Inspiratsiooni ammutati sealt, kust alati – loodusest ja ümbritsevast maailmast. Mis saakski olla parem inspiratsioon ja nimi ühele erilisele naistele mõeldud käekellale, kui meie päikesesüsteemi kõige erilisem planeet – Veenus. Vähe sellest, et Veenust peetakse naiste planeediks ja ka oma nime on ta saanud Rooma ilu- ja armastuse jumalanna järgi, on tal Prosawoodi uue kellaga veel ühiseid jooni. Näiteks on Veenus teadupärast ainus planeet päikesesüsteemis, mis pöörleb ümber oma telje vastupidises suunas.

Venus Rose I

 

Samas ei soovi Prosawoodi liikmed, et kella lihtsalt üheks kasutuks disainividinaks peetaks, vaid kella tagurpidi pöörlemisel on ka hoopis sügavam tähendus. Nimelt on ettevõtjad omavahelistes mõtisklustes pidevalt jõudnud punkti, kus arutletakse aja tähenduse ja väärtuse üle ning jõutud järeldusele, et inimesed tähtsustavad üle aega kui sellist, ning alahindavad hetke olulisust. Meeskonna sõnul ongi omamoodi kella eesmärk treenida selle kandjat väärtustama hetki. Sihverplaadilt on väga edukalt võimalik ka õiget aega näha, kuid see nõuab pisut pingutust ehk teisisõnu – olemist hetkes.

Prosawood on Eesti disainibränd, mille meeskonda kuuluvad Raido Prosa, Elar Asuküll, Priit Elbe ja Märt Leiman. Ettevõte toodab puidust käekellasid, päikeseprille, nägemisprille ja telefonikorpuseid. Iga ostetud toote eest istutatakse kevadel mulda ka üks puu.

Prosawood koduleht
Blogi
Instagram

Lisa kommentaar