Kasiinoglamuur kolib internetti

Sädelevad kleidid, šikid ülikonnad, glamuur ja kõlisevad mündid. Kellele ei meeldiks selline õhkkond? Just selline pilt tekib silme ette kui mõtleme kasiinodest. Järjest enam kasiinosid kolib tavalistest mängusaalidest internetti ning veebikasiinode plahvatusliku levikuga on internetis mängimine järjest lihtsam.

pexels-anna-shvets

Foto: Pexels

Mida see endaga kaasa toob ning kuidas veebis vastutustundlikult mängida?

On väga lihtne unustada end virtuaalse mängulaua taha. Järjest enam inimesi proovib õnnemänge mängida internetis, seda eriti alates ajast kui koroonaviirus paljud inimesed koduseinte vahele lukustas. Kasiinos mängimine võib olla küll põnev koguemus, kuid on tõestatud fakt, et see tekitab hasarti ning seda osades inimestes rohkem kui teistes. Seega on eriti oluline, et kasiinodes mängitaks vastutustundlikult.

Mis on vastutustundlik mängimine?

Vastutustundlik mängimine tähendab, et kasiinomänge võetakse puhtalt kui meelelahutust ning mitte vahendit rahaliste probleemide lahendamiseks ega lisaraha teenimiseks. Samuti tähendab see õigeaegselt mängimise lõpetamist.

Kuidas vastutustundlikult mängida?

Selleks, et mängida vastutustundlikult, tuleb kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

– Sea endale limiit – nii ajalises kui ka rahalises mõttes ja ära kunagi seda limiiti ületa. Vajadusel sea endale kas või alarm või äratuskell. See aitab sul mängimise õigeaegselt lõpetada.

– Tegele teiste huvidega – ära lase hasartmängudel saada sinu ainsaks vabaaja tegevuseks, sest sel moel on kerge minna mängimisega liiale.

– Pea meeles, et hasartmängud ei ole sissetulekuallikas, vaid meelelahutus.

– Ohumärkide korral võta abi saamiseks ühendust allolevatel kontaktidel.

Kust saada abi hasartmängusõltuvuse korral?

Teadlased on tõestanud, et hasartmängud stimuleerivad sama ajupiirkonda, mis vastutab heatunde ja premeeritud saamise tunde eest, samamoodi nagu alkohol ja mõnuained, mistõttu tekitab see sõltuvust täpselt nagu mõnuained. Seega on eriti oluline, et hasartmängusõltuvus tuntaks ära juba varases staadiumis. Abi on vajadusel võimalik saada helistades 15410 või külastades Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse veebilehte 15410.ee, kust saab nõu küsida tasuta. Lisaks on võimalik Maksu- ja Tolliameti e-teeninduses seada endale kasiinokeeld, mis aitab kasiinodes mängimist piirata.

Kokkuvõttes võib öelda, et internet on muutnud hasartmängude maailma palju kirevamaks, kuid ka kättesaadavamaks, mis toob endaga kaasa ohte. Selleks, et mängimisega mitte liiale minna, tuleb kinni pidada vastutustundliku mängimise põhimõtetest, sealhulgas seada endale kindlad ajalised ja rahalised limiidid, millest üle ei tohi kunagi minna. Sel moel pole netikasiinodes mängimine just kuigipalju erinev tavakasiinodest. Oluline on ka mängida vaid ametlike kasiinode veebilehtedel, sel moel võid olla kindel, et sinu isikuandmed on kaitstud ning et võidud ka päriselt välja makstakse. Rohkem infot ametlike Eesti netikasiinode kohta loe võrdlusplatvormi CasinoCupid kodulehelt.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar