“Henriku kroonika. Roosa kampsun”

Täna, 13. oktoobril algavad Tallinnas Moonika Siimetsa lühimängufilmi “Henriku kroonika. Roosa kampsun” võtted. Filmilugu lahkab Eesti ühiskonnas palju kirgi tekitavat ja aktuaalset geitemaatikat, seda aga läbi huumoriprisma.

Foto: Andris Feldmanis

Näitleja ja koomik Henrik teeb laval suurepäraseid rolle. Eraelus on ta aga keskmisest madalama enesehinnanguga üksildane noormees, kes tahab kõigile meeldida ja üritab käituda nii, nagu temalt oodatakse. Häda on aga selles, et inimesed ootavad Henrikult väga erinevaid asju.

Ühel päeval vigastab Henrik õlga ja sõber Sander soovitab tal minna joogatrenni. Seal kohtab Henrik meeldivat Keni-nimelist kutti, kellega neil tekib hea klapp, mis ei kao isegi siis, kui selgub, et Ken on gei.

Õnnetuseks saab Keni ja Henriku süütust sõprusest teada Henriku poolvend Lauri, kes on korraga nii jõmm kui ka homofoob. Siit saavad alguse segadused, mille tõttu Henrik kaotab sõbra, jääb ilma tasuvast tööst ning satub geikogukonna põlu alla.

Uus lühifilm heidab pilgu kirgi kütvasse geimaailma, püüdes läbi huumori näidata ühiskonnas valitsevate kultuuride vastasseisu absurdsust ning suurendada sallivust ja üksteisemõistmist.

Tegu on lühifilmiga, kus peategelaseks tuntud näitleja ja koomik Henrik Kalmet. Filmi võtted toimuvad 5 päeva jooksul erinevates kohtades üle Tallinna. Teistes osades Tõnis Niinemets, Roland Laos, Katariina Tamm, Indrek Ojari, Sten Karpov, Kristo Viiding, Ivo Reinok ja Jüri Nael.

“Henriku kroonika” režissöör on noor ja andekas filmilavastaja Moonika Siimets, kelle varasematest töödest on tuntumad dokumentaalfilmid “Moekoer” ja “Salme saladus” ning humoorikas lühimängufilm “Viimane Romeo”. Filmi käsikirja on kirjutanud stsenaristide tandem Livia Ulman ja Andris Feldmanis, kes on tuntud Eesti ühe edukama kodumaise seriaali “Kättemaksukontor” kaasstsenaristidena.

“Henriku kroonika” tootja on produktsioonifirma Amrion OÜ, mille mängufilmid “Klass” (2007), “Mina olin siin” (2008), “Polli päevikud” (2010) „Hella W“ (2011), “Eestlanna Pariisis” (2012), “Kertu” (2013) ja “Ma ei tule tagasi” (2014) on olnud edukad nii festivalidel kui kinolevis. Filmi produtsent on Riina Sildos.

Film linastub kinodes detsembri alguses ”Uus eesti komöödia”  kassetis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar