Etikett pokkeris

Pokker, sarnaselt teiste klassikaliste kasiino mängudega, nõuab mängijatelt lauas olles teatud käitumise reeglitest kinnipidamist. Enne pokkerimänguga liitumist peaks teadma üldisi reegleid, mis võimaldaksid säilitada õiget etiketti. Lõppude lõpuks on pokker mäng, mida mängitakse teiste inimestega, seega oleks hea mõte osata seltskonnas käituda.

pexels-cottonbro-studio

Foto: pexels.com

Loomulikult on online pokkerit mängides vabadus käitumise osas suurem ja paljud Playin veebilehel loetletud online kasiinod, nagu näiteks Olybet kasiino, pakuvad ka internetis pokkeri mängimise võimalust. Allpool on aga mõned kirjutamata reeglid, mida peaks reaalses pokkerilauas viibides järgima.

Kohtle kaasmängijaid austusega

Üks põhilisi käitumisreegleid, mida pokkerimängijatel soovitatakse järgida, on olla vastastega alati viisakas. Vastastikune austus peaks pokkerilauas alati olemas olema. Võimalik on mängida agressiivselt ja oma vastaseid peenelt bluffida, säilitades samal ajal häid kombeid.

Ära kätt võites liigselt rõõmusta

Tagasihoidlikkuse näitamist võidu korral peetakse pokkeri puhul hea etiketi osaks. On ütlematagi selge, et vaevalt on planeedil Maa inimene, kes naudib käe kaotamist. Kui väljud võitjana, tee kõik endast olenev, et oma rahulolu ohjeldada ja mõtle, kuidas sa end tunneksid, kui oleksid ise kaotanud.

Oota alati oma korda ja kaitse oma kätt võõraste pilkude eest

Tegutsemine oma järjekorda oodates on tunnus õige etiketi säilitamisest pokkerilauas. Mängijatel soovitatakse vältida oma otsuse teatamist, enne kui on käes tema kord tegutseda. Seega alati tuleks oodata oma järjekorda, et alles siis lauale teatada, mida on soov teha.

Kõik mängijad vastutavad oma kaartide kaitsmise eest nii hästi kui võimalik. Kui sulle jagatakse kaks esimest kaarti, ei tohiks sa neid kunagi laualt üles tõsta. Kaardid peaksid jääma oma väärtuse poolega allapoole. Hea etikett eeldab, et peaksid oma käe nägemiseks kaks kaarti ühe käega katma ja teise käega nende nurki veidi üles keerates kaarte vaatama. Veelgi enam, kõige parem oleks oma avakaarte vaadata ainult üks kord ja vältida nende korduvat vaatamist.

Hoia oma žetoonid korras

Veel üks pokkeri hea etiketi põhiaspekt on hoida oma žetoonide virn hästi organiseeritud, sest see toob sulle ja sinu kaasmängijatele mitmeid eeliseid. Esiteks muudab see panuste tegemise lihtsamaks, eriti kui olete oma žetoonid paigutanud mitmesse torni, olenevalt nende väärtusest. Samuti, kui otsustad kõik žetoonid mängu panna ja oled need organiseerinud, on diileril lihtsam hinnata, kui palju sa panusena panka lisad.

poker

Lisaks on oma žetoonide organiseerimine vastaste suhtes õiglane, sest nad teavad täpselt, kui suurest summast sinu stäkk koosneb.

Rääkides žetoonidest, siis panustamise, callimise või tõstmise ajal ei tohiks mängijad mingil juhul tervet panka laiali ajada, visates oma žetoone mõtlematult laua keskele. Suure tõenäosusega põhjustab see kõigi jaoks täielikku segadust, kuna žetoonid võivad segamini minna ja diileril pole võimalust öelda, millised žetoonid kellele kuuluvad. Samuti oleks nii võimatu teada, kui palju oled tegelikult potti panustanud.

Ära lahku lauast pikemaks ajaks

Aeg-ajalt peavad mängijad tualeti külastamiseks või telefonikõne tegemiseks lauast lahkuma. Kuigi mängijatel on tõepoolest lubatud lauast lahkuda, tuleb meeles pidada, et õige etiketi järgi tuleks vältida pikaajalist eemalviibimist, kuna see muudaks laua mängijate arvu ja mängu struktuuri, kuna potti saab panustada ühe inimese võrra vähem.

Üks asi, mida meeles pidada, on see, et õige lauaetiketi säilitamise eesmärk on võimaldada mängul võimalikult sujuvalt kulgeda. Hea tava mittejärgimine mõjub mängule negatiivselt ja ei aita kedagi.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar