Eesti oma power-naine ‒ Reet Aus

Reet Aus, keda võib julgelt nimetada üheks Eesti kõige teadlikumaks naisettevõtjaks, on kogumas aina rohkem power’it ning vaatamata oma malbele haldjalikule olekule, teeb silmad ette nii mõnelegi staažikale ärihaile. Reet Ausi tegemised ei ole tuntud ainult Eestis, vaid ka väljaspool Eesti riigipiire. Seda kinnitab nii see, et Reet Aus on valitud Põhja-Euroopa 20 silmapaistvaima naisettevõtja hulka, kui ka see, et tema loomingut saab näha 5‒19. septembrini Pariisis, Paris Fashion Week’il.

1421092_10153582558380085_598380750_o

Foto: erakogu

Reet Ausi ambitsioon on muuta jätkusuutlikuma riidedisaini abil inimeste tarbimiskultuuri ning seeläbi maailma. Alates 2002. aastast on Reet Aus loonud kollektsioone väärtustava taaskasutuse põhimõtetel. Oma ametlikul Facebooki kodulehel on Reet Aus tihti kutsunud inimesi üles tooma oma vanasid villaseid kampsuneid tema juurde. Eesmärk on aga sellistel juhtudel alati üks ‒ luua neist kampsunitest midagi uut, respect! Villaseid asju saab viia Reet Ausi stuudiosse, mis asub aadressil Pikk 41, argipäeviti kell 10‒17, lisateavet leiab Reet Ausi Facebooki leheküljelt.

Reet Ausi loominguga saab lähemalt tutvust teha 18. septembril Kultuurikatlas, kus toimub X Disainiöö avaüritus. Üritus algab tagasivaatega festivali ajalukku ning lõppeb Reet Ausi ja Silver Sepa moe- ja muusikaetendusega. Samuti on Disainiöö raames võimalik osaleda 17‒18. septembrini Reet Ausi stuudio avatud uste üritusel ning vaadata 16. septembril dokumentaalfilmi „Moest välja” esilinastust. Film „Moest välja” jutustab Reet Ausi teekonnast, mis viis teda Euroopa moelavadelt Lõuna-Ameerika puuvilla masstootmise epitsentrisse Bangladeshi. Film on üles võetud aastatel 2009‒2014.

Rohkem infot filmi esilinastuse kohta siit.

Reet Ausi Facebooki lehekülg.

Lisa kommentaar