Disainitänav ja moepõik

Ka sel sügisel avatakse Disainiöö festivali raames Disainitänav ja Moepõik, kus liiklemiseks pole tarvis juhiluba. Kulge rahulikult keset head disaini, sest oma aadress on nii parimal moe-, aksessuaari-, toote- kui ka sisustusdisainil. Eksimist pole mõtet karta, sest kõik Disainitänava “elanikud” on huvipakkuvad ning eri moodi.

disainipoik

 

Solarise keskuse ja Alexela kontserdimaja kolmele korrusele seab end kaheks päevaks sisse üle 100 disaineri ning disainibrändi meilt ja mujalt, kaasas nii juba klientide südamed võitnud klassikud kui ka uued ja põnevad tooted.

Kohal on ka disainerid isiklikult ning lisaks silmailule on Disainitänav hea võimalus tutvuda inimeste ja lugudega nende toodete taga ning laadida täis ka iseenda inspiratsiooniakud.

Näiteks rõiva- ja aksessuaaridisainis on kohal Reet Aus, kes teeb kõike keskkonna jaoks ning kelle kollektsioonid on tehtud tootmisjärgsetest jääkidest. PRII näitab, et Disainitänav ei ole mõeldud ainult naistele, pakkudes meeste hommikumantleid, mis keskenduvad kvaliteedile, nahasõbralikele kangastele ja muidugi ka mugavusele. Lisaks leiame Disainitänavalt ja Moepõigult Nordhale vildist kotid, mis valmivad tehasejääkidest, TOKU shoes moeblogijate seas tuntust kogunud käsitöökingad ja Wooden Lifestyle puidust kikilipsud.

Reet Aus Krõõt Tarkmeel

Foto: Krõõt Tarkmeel

Graafilist disaini näitab Bold Tuesday, kes on loonud interaktiivsed kaardid ja reisiplakatid, mis reisihuviliste elu ning mälestuste jäädvustamist oluliselt kergendavad. Mõeldud on ka kõige pisematele külastajatele, kellele Umbra pakub arendavaid mänge ja puslesid ning MÖH kaisukarusid, närimislelusid ja kõristeid, mis on lihtsad, naturaalsed ja praktilised.

Ehtedisaini alt leiab näiteks SOMA jewellery, mille disainiinspiratsioon tugineb viiele märksõnale: individuaalsus, julgus, uudsuse püüdlus, traditsioonide ja noorte austamine. Ehted on valmistatud kaasaegsetest kõrgekvaliteedilistest materjalidest. Samuti ei puudu sealt armastatud New Vintage by Kriss trendikalt minimalistlike, kuid alati erilise sõnumiga ehetega ning ehtedisainibränd Killud, mille ehted valmivad muuhulgas söest, autoklaasist, rehvidest, teraviljast jm omapärastest materjalidest.

kelpman_textile_scarf

Kelpmann Textile

Tootedisaini ja sisustuse vallas saab näha näiteks Hyti Design kodutooteid, mida iseloomustab lihtsus, funktsionaalsus, käsitsi tehtud esemete kordumatus ning äratundmisrõõmu või üllatust tekitav väike ompära, näiteks nõudel jooksev rahvusmuster. Kodulõhnade valikuga on väljas Helge Kodu, põneva disainiga taimehoidjaid pakub Häli-Ann Tooms Studio, Pesuliisu on kohal puidust pesukuivatusrestidega ning PULO disain unikaalsete puidust valgustite, sisustuselementide ning moeaksessuaaridega.

Disainitänav ja Moepõik on Solaris Keskuses ja Alexela kontserdimajas avatud reedel, 14.09 ja laupäeval, 15.09 kella 11.00st – 19.00ni ning sündmus on Disainiöö programmis põhjusega üks populaarsemaid. Käige läbi ning saage osa disainimelust ja -olust! Üritus on kõigile tasuta.

Lisa kommentaar