DeMoog on kohal!

Sündinud on uus Eesti meeste lipsu- ja aksessuaaribränd DeMoog Design House, mille peamised müügitooted on käsitsi valmistatud nahkkikilipsud ja lipsusõlmed Nu Windsor.

Põhjamaiselt puhast disaini pakkuv DeMoog Design House on väike perefirma, mis sai alguse ühest peole minekuks riietumisest. Nimelt avastas brändi looja ja disainer Meelika Tammeveski oma mehega välja minnes, et kaasa täiuslikust outfit’ist on puudu üks väike, aga oluline detail. Ülikond seljas, lemmikkingad jalas, aga sobivat lipsu ei leia. Küsimus polnud lipsu puudumises, vaid selle tavapärasuses. Meelika otsis midagi silmapaistvamat, eristuvat ja julgemat.

„Kuigi ettevõtte sünd sai alguse ühest sügisõhtust, keerles nahk kasutatava materjalina mu peas juba mitu aastat ja soov luua täiesti oma toode samuti. Kikid ja šikk meestemood sümpatiseerisid mulle umbes aasta enne DeMoogi sündi”, selgitab disainer brändi loomislugu.

Põlvest põlve kestvad perekonna härrasmehelikud väärtused

Viimase julgustava tõuke oma ettevõtte loomiseks andis EV100 üleskutse „Tee oma kingitus Eestile!”. Juba pikka aega peas tiirelnud mõte otsis väljundit ja nii saigi Meelika juurde innustust luua midagi ajatut – kvaliteetseid tooteid, mida saab pärandada edasi ka järgmistele põlvedele.

Uue brändi looja väärtustab hingest ajas püsivaid traditsioone ja lugusid. Tema hinnangul on nahk materjalina igavene, samamoodi on seda ka kiki ja lipsumood. Ühtse meeskonnana jäi tema ja ta kaaslase ülesandeks need kaks asja omavahel kokku panna, sulandada tervikuks.

„Mis saab olla veel ilusam kui hetk, mil vanaisa saab ühel päeval oma lapselapsele pärandada enda initsiaalidega nahkkikilipsu või Nu Windsori, millega käib kaasa mõni lugu. See lugu, mille on loonud selle kandja ja mis saab jätku järgmise kandjaga”, lisab Meelika.

Hea on tunda, et ma teen õiget asja

Alates hetkest, kui Nu Windsori esimesed prototüübid valmisid ja testkliendid need kandmiseks kaela said, mõistis toote looja, et teeb õiget asja. Põnevad tutvused ja vestlused saavad tihti alguse just mõnest erilisest aksessuaarist või detailist. Nii on ka konkreetse lipsusõlme näol tegemist tõelise icebreaker’iga. NuWindsor aitab eristuda ja meelde jääda ning muuta argised lipsud justkui uueks. Lips, mis täiendab, rõhutab ja eristab, aga parajalt.

Nu Windsori tootevalikus on loomanahast (praegu kolm värvitooni) ja eriti luksuslikud omanäolised Eestis taimpargitud kalanahast (praegu kaks värvitooni) lipsusõlmed. Disaineri sõnul on kalanahk paljudes inimestes tekitanud suurt elevust, sest tihti arvatakse, et tegu on eriti eksootilise püütoni nahaga.

Peale Nu Windsorite on DeMoogi tootevalikus erinevad kikid ning õige pea tulevad nad turule ka püksirihmade, trakside ja mansetinööpidega. Kõik see aitab klassikalisele meestemoele luua juurde rohkem eripära, glamuuri, luksust ja kindlasti põnevust.

Kust neid leida?

Kõik tooted valmivad 100% käsitööna Tallinnas Veerenni tänaval asuvas DeMoogi stuudios. Põnevaid aksessuaare saab tellida ettevõtte kodulehelt www.demoog.ee ja osta Tallinn Design House’ist ja Tartust ERM-i muuseumipoest ning uudistada ka 29.09.–01.10 Disainiöö Disainitänaval, Noblessneri Valukojas: Tööstuse 48.

„Nii Nu Windsorid kui ka Butterfly kikid oleme saanud Euroopa tööstusdisaini kaitse alla ning ainuesindus ja tootmisõigus on DeMoog Design House’il,” lausub Meelika.

Loome kvaliteetset Eesti disaini, mis jääb kestma. Kõikidele hingelt härrasmeestele.

Pildistamisel on kasutatud Amanjeda kui ka Tallinna Kaubamaja meestemaailma ülikondi. Stilistika Andres Siem ja modell Karl Lennart Meri. 

Lisa kommentaar