Brasiilia hetked

Fotomuuseumi galerii alustas miinuskraadidega alanud aastat kuumas Brasiilias valminud fotonäitusega „Tira Seu Tempo / Take Your Time” („Võta aega”).

TakeYourTimeExpo_press_02

Foto: Martin Lazarev

Graafiline disainer, illustraator ja fotograaf Martin Lazarev, kes on elanud juba seitse aastat Rio de Janeiros, oskab jäädvustada elu nii, nagu see on. Brasiilia suurlinnades profikaameraga ringi seigelnud, on ta õppinud nägema ning tabama just neid õigeid momente. Näitusel eksponeeritakse fotograafi valitud teoste paremikku.

TakeYourTimeExpo_press_03

 

Oma jäädvustustega mitmete fotoajakirjade kaanel säranud fotokunstniku enda sõnul on näitus emotsiooniderohke kokkuvõte tema seitse aastat väldanud pildiotsingust Brasiilias, et valmistada end ette uuteks avastuskäikudeks.

Martini valitud Brasiilia elu värvikaid hetki saab Fotomuuseumis (Raekoja 4/6) oma silmaga uudistada kuni 15. veebruarini.

Kuula Martini intervjuud „Huvitaja” saates.

Laupäeval, 6. veebruaril, kell 20:00 saab kinos Sõprus näha eriseanssi – “Black Orpheus”.
Filmi on kuulsaks teinud Antônio Carlos Jobimi ja Luiz Bonfá loodud soundtrack, mis tutvustas bossanoovat maailmale. Technicolor värvid, lummav muusika ja karnevali melu peegelduvad kurva aga ilusa armastuslooga ning teevad filmi nägemisest suure kinoelamuse.

Filmi juhatab sisse vestlus Brasiilia eluolu ja fotokunsti teemadel. Vestlevad fotograaf Martin Lazarev, Kaupo Kikkas ja Betty-Ester Väljaots Fotomuuseumist ning galerist Meelis Tammemägi. Õhtut saadab DJ San Antonio poolt vinüülidelt kokkumiksitud bossanoova.

Piletid saadaval kinokassast ja Piletilevist hinnaga 7€.

Martini töödega saab tutvuda lehel.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar