Bobbi Jene

Meil kõigil on elus hetki, kui tuleb otsustada, kas jätkata vanaviisi või muuta midagi. Bobbi Jene Smith on tantsinud kümme aastat maailmakuulsas Batsheva trupis, olnud üks selle Ohad Naharini asutatud Iisraeli kollektiivi nurgakividest. Tema elu on korraldatud, keerelnud proovide ja esinemiste ümber. Isegi armastuse on ta leidnud trupist. Tundub, et miski ei tohiks tema õnne segada. Ometi otsustab Bobbi trupist lahkuda ja naasta kodumaale USAsse, et alustada seal iseseisvat karjääri.

bobby

Fotol kaader filmist

Elvira Lindi film jälgib ühe iseteadliku naiskunstniku eneseotsinguid, suhestumist ümbritseva maailma ja lähedastega, tema inspiratsiooniallikaid. Mitte alati ei lähe kõik nagu lepase reega. Tulemus on midagi palju enamat tantsuspetsiifilisest dokumentalistikast – tõeline suhtedraama, mille hetkitine intensiivsus on iseloomulik pigem mängufilmidele.

bobbi

 

Linateos võitis tänavu ühel USA tuntumal, Tribeca filmifestivalil kolm auhinda, sealhulgas kui parim dokumentaalfilm. Filmi juhatab sisse tantsu-uurija Heili Einasto.

Film  linastub sel kolmapäeval, 11. oktoobril kell 18.00 KUMU auditooriumis, film tasuta.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar