B vitamiini kasulikkus kehale

Inimese keha vajab erinevate funktsioonide ja ülesannete täitmiseks erinevaid vitamiine, millest iga vitamiin täidab erinevaid ülesandeid, nii ka B vitamiin.

vitamin-B

Kõige tähtsam ülesanne, mille eest B vitamiin kehas hoolitseb on aju ja närvisüsteemi normipärase toimimise eest. Lisaks aju ja närvisüsteemi tegevuse reguleerimisele mõjutab B vitamiin südame ja veresoonkonna protsesse. Samuti aitab B vitamiin varustada organismi energiaga, aitab lihastel säilitada vajalikku toonust ning hoolitseb naha, juuste, silmade ja maksa hea tervise eest. B vitamiini võib kõikide eelpool välja toodud ülesannete põhjal pidada keha jaoks üheks kõige olulisema tähtsusega vitamiiniks, mille piisav sisaldus kehas on hea tervise hoidmiseks hädavajalik.

Millised on peamised sümptomid B vitamiini puuduse korral

Kuna inimese kehas on kõik organid ja protsessid omavahelises seoses ja vajavad toimimiseks vitamiinide abi, siis annab keha ühe või teise vitamiini puudumise korral sellest peagi märku. B vitamiini puuduse korral avalduvad kehas peagi erinevad näidustused, mille põhjal on võimalik aru saada, et kehas on tekkinud vitamiini puudus ja on aeg keha turgutada kosutava vitamiini kuuriga. Peamised B vitamiini puuduse sümptomid on väsimus, unetus, depressioon ja kõhukinnisus, nõrkus lihastest ja erinevate südameprobleemide avaldumine. Kuna sümptomitega kaasnevad mitmed erinevad vaevused, mille pikaaegse tähelepanuta jätmise korral võivad tekkida juba erinevad tervisemured ja kaasuvad haigused, siis soovitatav olla tähelepanelik ja ennekõike B vitamiini puuduse teket vältida

Kuidas B vitamiini puudust vältida

Selleks, et vältida vōimalikku B vitamiini puuduse teket organismis on kaks peamist moodust. Esimese asjana on igal inimesel soovitatav jälgida ja pöörata tähelepanu enda igapäevasele toitumisele ja eluviisile. Juhul kui inimene tarbib igapäevase söögina liiga ühekülgset toitu või on toiduvalmistamise protsessis kasutatud liiga palju kuumtöötlise tehnoloogiat. Kuna B vitamiinid kaovad kõige suuremal määral toidust just kuumtöötlemise tulemusena, siis võib kergesti tekkida olukord, kus toit ei sisalda piisavalt või ei sisalda üldse vajalikus koguses B vitamiini. Teise asjana on soovitatav vähemalt kord aastas läbi viia toetav B vitamiini kuur.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar