Aus Sangar

Eesti triiksärgi tootja Sangar ja disainer Reet Aus toovad septembris turule uue keskkonnasäästliku moemärgi AUS / SANGAR. Uus moemärk pakub roheliselt toodetud hea vaibiga naiste- ja meestemoodi.

sangar

Foto: Tootja

AUS / SANGAR kaubamärk on loodud rohelise tarbimise kasvavale turule ja disainiteadlikule tarbijale. Kaubamärgi tootmiseks on Sangaris juurutatud keskkonnasäästliku masstootmise põhimõtteid. Euroopa esimese ettevõttena omistati Sangarile tänavu septembris keskkonnasäästliku masstootmisettevõtte Upmade sertifikaat.

„See, et Sangar tuli ideega kaasa, näitab ettevõtte tulevikku suunatud ja innovaatilist mõtlemist,“ sõnas Reet Aus. „Sangar on Euroopas esimene, kellega hakkame ka juurutame Upmade tarkvara, mis võimaldab monitoorida kogu tootmist ja planeerida ülejääva kanga taaskasutamine juba enne tootmise algust.“

Upmade tootmissüsteemi on välja töötanud Reet Aus eesmärgiga vähendada moetööstuse keskkonnamõjusid. Upmade sertifikaat tõendab, et kollektsioon on valminud rohelise tootmise tulemusena. Selleks ei ole tarvis olnud uute kangaste tootmist ega mürgiste kemikaalide kasutamist.

AUS / SANGAR meestesärkide tootmisel on kokku hoitud 90% energiat ja 91% vett ning naistesärkide tootmisel 87% energiat ja 91% vett. Absoluutarvudena teeb see 3,56 m3 vähem vett ja 5,17 kWh vähem energiat ühe meestesärgi kohta ning 3,68m3 vett ja 5,33 kWh energiat ühe naistesärgi kohta. Süsinikdioksiidi on meeste särgi kohta tekitatud 1,3 kg ja naistesärgi kohta 0,9 kg vähem. Vesti tootmisel on kokku hoitud 3,15 m3 ehk 85% vett, 6,51 kWh ehk 92% energiat ja toodetud 1,64 kg vähem CO2.

Materjalidena on kasutatud Sangari kangavarusid, mistõttu iga AUS / SANGARi kollektsioonis olevat mudelit jõuab müügile vaid limiteeritud arv.

„Koostöö Reet Ausiga on avanud meile tee keskkonnateadliku tootmise turule,“ märkis Sangari juhatuse esimees Vahur Kraft. „Sangari särke kandes on hea teada, et aitad loodust säästa,“ lisas Kraft. „See, mis ühe särgi õmblemisest üle jääb, leiab kasutust teise särgi detailidena.“

AUS / SANGAR esimesest kollektsioonist leiab põnevate taskutega puuvillaseid triiksärke meestele ja naistele, samuti maheruudulise vesti. AUS / SANGARi moekaup on saadaval Sangari kauplustes, Reet Aus stuudios, valitud disainipoodides ning Sangari ja Reet Ausi e-poodides.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar