Augusti koostöö andeka ukraina fotograafi Alina Riabenkoga

Koostöös andeka ukrainlannast fotograafi Alina Riabenkoga võeti septembrikuus Kopli poolsaare randades üles fotoseeria, mida kodumaine moebränd August nüüd rõõmuga esitleb.

Augusti asutaja ja disaineri Äli Kargoja sõnul oli fotosessiooni asukoha valik nostalgiline, kodune ja loogiline. „Olen ju Koplis ja Pelgulinnas üles kasvanud ning Tallinna Kunstigümnaasiumis esimesed kureeritud pintslitõmbed teinud,” meenutab disainer. Samuti on brändi ateljee leidnud endale pikaaegse kodu just Koplis asuvas Põhjala Tehases. „Pärast aastaid kogemusi erinevates moepealinnades Pariisist New Yorgini ning ringiga tagasi Põhja-Tallinna jõudmist, on see justkui kaunis ood kodukandile,” lisab Kargoja.

Suhtlus Kiievist pärit fotograafi Alina Riabenkoga algas paar kuud enne sõda. Algselt oli pildistamine planeeritud 2022. aasta varakevadesse, ent see lükkus Ukrainas toimuva tõttu määramata tulevikku. Koostöö hetkel Berliinis resideeruva Riabenkoga kulmineerus siiski kauni seeriaga käesoleva aasta septembris.

Loomeprotsessi domineeris augustilikult tasane värvipalett – puhtad ja läbimõeldult minimalistlikud vormid, mis toetavad rõiva funktsionaalsust ja kvaliteeti. Taotluseks on igasse hetke sobiv, hooajatu ning kergesti kombineeritav garderoob. Püüdmata sobituda konvetsionaalsetesse ilustereotüüpidesse, on eesmärk toetada elegantse raamina kandja isikupära.

Teravam silm märkab, et uuendusena leiab Augusti tänavusügisesest valikust kapselkollektsiooni meestele ning aktsendiks trükimustri, mis valminud koostöös Londonis resideeruva disaineri Riin Kõivuga.

Augusti hooajaülese moevalikuga on võimalik tutvuda eelneval kokkuleppel brändi stuudios Põhjala Tehases (Marati 5, Tallinn) või e-poes shop.studio-august.com.

August on 2014. aastal loodud rõivabränd, milles ühinevad naturaalsed, sertifitseeritud kangad ning kestva moe idee rõivadisainis. Brändi looja on eestlannast rõivadisainer Äli Kargoja, kes omandas moedisainialase hariduse Pariisis Studio Berçot moekoolis. Pärast kogemuste omandamist Nicolas Andreas Taralise (Pariis) ning Maison Martin Margiela (New York) ateljeedes naasis Äli 2014. aasta märtsis kodumaale, et viia ellu oma visioon kaunist rõivadisainist.

Lisa kommentaar