Armastuse varjatud saladused

Mis on armastus? Kas tahaksid oma kallimaga olla elu lõpuni õnnelikult koos? Kas armastus on igavene?

Isikliku arengu ja suhtenõustaja Tiina Tiituse sulest on ilmunud raamat „Armastuse varjatud saladused”. Oma teises raamatus käsitleb ta ausalt ja julgelt varasemate põlvkondade raskeid kogemusi, mis kajastuvad meie tänastes suhetes. Ta läheneb mehe-naise ja vanema-lapse suhetele uudse nurga alt, raputades õige-vale ja hea-halva uskumusi.

TiinaTiitus

Foto: Hele-Mai Alamaa

See raamat võib muuta su arusaama armastusest. Saad teada, miks suhted ei toimi, kuidas meile antakse üle sadade põlvkondade jooksul juurdunud uskumused armastusest, võimust, allumisest ja oma eluga hakkamasaamisest. Kõik meie kannatused saavad alguse lapsepõlvest, suhetest oma vanematega. Nemad omakorda on saanud need oma esivanematelt ja andnud neid automaatselt oma järglastele edasi. Need valusad mustrid annavad endast märku kõige valusamalt lähisuhtes. Kui näed neid läbi ja muudad, siis lõpevad kannatused sinuga ega lähe su lastele edasi. Saad näpunäiteid, kuidas soovida midagi oma ellu nii, et saaksid seda, mida soovid, kuidas ära tunda tagurpidi ja õigetpidi maailm ja millised valikud on sinu hüvanguks. Saad teada, kas su praegusel suhtel on võimalus kesta.

armastuse_varjatud_saladused

„Mu teine raamat on esimesest natuke julgem ja praktilisem. Vähemalt ise arvan ma nii. Ütlen julgemalt välja oma mõtted ja arvamused,” ütleb Tiina.

„Mind on alati huvitanud suurem pilt, eesriide taha nägemine. Mind ei ole kerge lollitada pisitrikkidega ja nende „tõdedega”, mis alati kehtinud on. Ka suhetega tegeledes ei ole ma  leppinud sellega, kui öeldakse, et suhtega peab tööd tegema, kõigile ei jätku, pead saama paremaks inimeseks, enne kui keegi teine sind armastada saab, või et igas suhtes peabki olema tülisid. Ma olen veendunud, et saab ka teisti: kergelt, lihtsalt ja lõbusalt. Õnnelikult partneriga koos olla on kõige loomulikum asi üldse, sellega pole vaja ja ei olegi võimalik tööd teha. Kui armastus on läinud liiga keeruliseks, siis meie endi ülesanne on elu lihtsaks tagasi mõelda.”

Lisa kommentaar