Aita unistusel täituda

Liiklusõnnetuse tagajärjel ratastooli jäänud Aune Mägi armastab väga purjekaga vee peal olla: „Soovin veel rohkem merel käia, meri on mulle alati meeldinud, purjede all saab positiivset meeleolu ja purjetamine aitab mind hingeliselt ja füüsiliselt tasakaalus olla. Unistan juba suvest ja merest!”

erilised_purjetajad_kuressaare

Aune Mägi, foto: Raul Vinni

Aune koos sadakonna teise puudega naisega kuulub Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liidu alla. „Paljud meie puuetega naised pole kooliajal saanud kordagi käia kehalise kasvatuse tunnis. Et vaba õhku, vett ja liikumist saaksid nemadki nautida, hakkasin tegema projekti Erilised Purjetajad,” rääkis Femmele katsumuste küüsis inimestele võimaluse andnud purjetamisprojekti elluviija Külli Haav.

erilisedpurjetajad

Fotod: Raul Mee

„Nüüdseks on vaprad erivajadusega inimesed vanuses 9–79 käinud merel kolmel suvel nii Pärnus, Kuressaares kui Tallinnas,” lisas Haav. Tema sõnul tegi parapurjetamise võimalikuks olümpiasurfar Ingrid Puusta üliinimlik pingutus Läänemerd ületades, millega annetusi koguti, ning eelmisel suvel Eesti töötukassa tugi.

erivajadusegapurjetajad

 

Värskesse õhku sportima või vaba aega veetma minna on tavainimesel lihtne, aga puuetega inimestel näiteks trepiastmete tõttu sageli võimatu. Ratastooli ei jõua männijuurte või liivaluidete peal lükata ei inimene ise ega tema abistaja. Purjetamine annab aga naistele võimaluse koduseinte vahelt välja tulla ja tuule jõul vee peal liikuda. Kui soovid aidata, et puuetega naised saaksid liikumisrõõmu kogeda, siis selleks on võimalus.

ratastool

 

Selleks, et need vägevad naised saaksid juba jaanuari alguses toimuvat 3. Läänemeremaade parapurjetamise ümarlauda läbi viia ja suveharrastuseks vahendeid koguda, palume sinu abi. Soovime, et eriti just puuetega naised saaksid tuleval suvel oma unistuste purjede all olla ja harrastust nautida Eestimaa eri paigus. Oma toetuse saad anda EPNÜL-i (Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liit) kontole Swedbankis: EE232200001120280327, märksõna „puri”.

ratastooliga

Nende tegmisi saad jälgida Facebookis Erilisedpurjetajad  ning koduleheküljelt www.epnu.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar