6 nippi, kuidas sisustada väikest kodu

Väikeste ruumide kaunistamine võib teinekord tunduda suure mõistatusena. Tahaksite võimalikult palju ära mahtuda, kuid ruumis ei tohi kitsaks jääda. Tahaksite, et see oleks sisustatud isikupäraselt, kuid see ei tohi tunduda kaootiline ja segane. 

vaaike-kodu

Foto: Tootja

Ükskõik, kas alustate stuudiokorteriga või otsustate elama hakata minimalistlikult, ei pea te selle jaoks stiili ohverdama. Oleme siia kokku kogunud oma lemmikideed väikeste ruumide sisustamiseks, et aidata teil oma pisikest ja hubast eluruumi sisustada täpselt sama oskuslikult, kui seda teevad sisekujundajad.

1.  Ärge kartke proovida isikupäraseid lahendusi

Väike ruum ei tähenda, et see peaks olema lihtsalt valge kast. Saate olla julge värvide valikuga või kasutada hoopiski huvitavaid sisustuselemente. Tihti kasutavad seda nippi sisekujundajad: niipea kui ruumi sisse astute, märkate mõnda erilist või suurt sisustuselementi. Teinekord võib selleks olla ka lihtsalt suur ekraan, mis teie tähelepanu kohe enda peale tõmbab. Suurel ekraanil võib olla mitmeid kasutusvõimalusi, näiteks meele lahutamiseks, vaadates oma lemmikmuusikavideoid või siis hoopiski kasiinomängude mängimiseks otse kodust. Leidke enda jaoks sobiv online kasiino siit ja tundke end nagu tõelises meelelahutuskeskuses.

Erilise sisustuse kasutamine aitab esmalt visuaalset tähelepanu hajutada, niipea kui ruumi sisenete, märkate kohe huvitavaid elemente. Lisaks, kui saate oma ruumi kasutada mitmel viisil ning eriti olukordade jaoks, mis võivad esmalt tunduda ebatavalised, annab see ruumile palju väärtust juurde ning sellisel puhul pole lõpuks ruumi suurus isegi tähtis.

2.  Hoidke põrand vaba

Otse loomulikult on teil vaja ruumi mitmete esemete jaoks, kuid isegi kõige paremini sisustatud väike tuba ei saa olema meeldiv, kui te ei saa selles ringi kõndida. Proovige seintele asetatavaid mööbliesemeid, näiteks riiulid ja kummutid, mis kinnitatakse seintele, et hoida neid põrandast kõrgemal ja nii saate lisaks vajadusel luua lisaruumi hoiustamiseks. Valige põrandalampide asemel pigem laelambid ja seinavalgustid. Mida rohkem esemeid saate põrandapinnalt kõrgemale tõsta, seda parem on.

3. Keskenduge valgustusele

Väikesed ruumid võivad väikeste või olematute akende tõttu sageli pimedaks jääda. Loodusliku valguse puudumise korvamiseks lisage rohkelt valgusallikaid igasse tuppa, alates köögist kuni magamistoani. Kombineerige silmatorkavad laes olevad seadmed – olenevalt teie lae kõrgusest – hubase ja valgusküllase tunde jaoks seinalampide või laualampidega.

Lisaks on ka tõestatud, et valgusküllasus muutab inimesed õnnelikemaks. Meie kehad tunnevad valguse ära nägemisnärvi kaudu, nii aeglustab melatoniini reguleeriva ajunäärme töö ja serotoniini tase tõuseb. Lykke raamatus tuuakse välja mitmeid nippe, mida saate kasutada ka kodus, et olla tõeliselt õnnelik igal ajal.

4. Peeglid saavad olema teie parimad sõbrad

Kui teie kodu või ruumi pole õnnistatud loodusliku valguse rohkusega, võivad peeglid aidata teil maksimaalselt ära kasutada selle, mis teil juba ruumis olemas on, peegeldades iga valguskiirt, mis tuleb kas aknast või valgustist.

Peeglid võivad aidata ka ruumi suuremaks muuta, andes illusiooni veel paarist lisaruutmeetrist. Kaaluge suure peegli asetamist tervele seinale või erineva suuruse ja kujuga galeriiseina loomist.

5.  Kasutage kokkuvolditavaid mööbliesemeid

Teil võib vaja minna nii kirjutuslauda kui ka söögilauda, ​​kuid kas teil on neid vaja terve päev ja 7 päeva nädalas? Kaaluge sellise mööbli paigaldamist, mida saaks vajaduse korral kokku voltida. Nii vabastate põrandapinna ja väldite nendele pindadele paratamatult kuhjuvaid töövirnu. Proovige ka liuguksi, selle asemel, et jätta eraldi ruumi ukse avamiseks. Liuguksed annavad palju liikumisruumi juurde.

6. Valige õige suurusega vaip

Vaip on see ese, millega te kindlasti ei tohiks koonerdada. Pisike vaip muudab ruumi väikeseks. Valige vaip, mis on piisavalt suur, nii et enamik mööblist mahuks sellele või et see ulatuks peaaegu seinast seinani.

Niisiis on olemas mitmeid nippe, mis aitavad ka kõige pisemad kodud muuta avaraks, valgusküllaseks ja eelkõige hubaseks – koduks, kus on mugav aega veeta igal pereliikmel.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar