5 põhjust, miks suvi on parim aeg abieluettepaneku tegemiseks

Kuigi võiks arvata, et suvi ongi kõige populaarsem kihlumishooaeg, siis tegelikult kipub selleks olema jõulupühade periood. Pea kolmandik kihlumistest jääb novembri ja veebruari vahemikku, seda ilmselt pühadeaegse rõõmsa oleku tõttu, mis juba iseenesest loob kihlumiseks täiusliku raamistiku. Suvi on aga pigem tuntud pulmahooajana, mitte niivõrd kihlumisajana.

abieluettepanek

Foto: Unsplash

Kui oled mõelnud oma kallimale esitada oma elu kõige olulisema küsimuse, kuid pole veel julgust kokku võtnud, siis alljärgnevad viis põhjust võivad anda sulle vajaliku motivatsiooni, et sel suvel laskuda ühele põlvele.

1. Suvi on parim aeg sobiva kihlasõrmuse leidmiseks

Sobiva kihlasõrmuse leidmine ei ole sugugi lihtne ülesanne – sa pead täpselt tundma oma partneri ehtemaitset, et valida välja see üks ja õige sõrmus. Kihlasõrmused on saadaval kõikvõimalike erinevate disainidega, seega ainuüksi parima disaini leidmine võib olla aeganõudev ülesanne.

Tegelikult on kihlasõrmustega seotud ka üks praktilisem kaalutlus, mistõttu on mõistlik valida sõrmus välja just suvel. Nimelt, kõigi inimeste sõrmed on suvel kuuma ilma korral natuke paksemad kui talvel. Kui teed abieluettepaneku talvel ning sõrmus istub kallimale ideaalselt, võib juhtuda, et suvel on seesama sõrmus lausa valusalt ebamugav.

Seetõttu on parem hankida sõrmus suvel – kui väljavalitud sõrmus on suveperioodil üsna tihedalt sõrmes, võib olla kindel, et sügistalvisel ajal sobib see laitmatult.

2. Suvel kihludes on piisavalt aega pulmapidu planeerida

Kuna tüüpiliselt abiellutakse suvel, võib talveperioodil kihlumine tekitada hiljem pingeid, kuna pulmapäevani jääb liialt vähe aega. Ka eksperdid soovitavad jätta pulmapeo korraldamiseks aega aasta jagu, et oleks võimalik kõik detailid läbi mõelda ja valmistuda tulevaseks abieluks.

Kui kihluda suvel, tähendab see, et pulm toimuks järgmisel suvel – nii jääb piisavalt aega kihlusperioodi jaoks ning on võimalik oma kõige tähtsam päev põhjalikult läbi mõelda ja planeerida seda viimse detailini ilma, et peaks kiirustama. Samuti annab piisavalt pikk kihlusperiood aega selleks, et vajadusel raha kõrvale panna ja korraldada oma unistuste pulm.

3. Saad teha ettepaneku eksootiliselt

Suvi on tavaliselt reisimisaeg, olgu seda kas eksootilise soojamaareisi või kodumaise ringkäigu näol. Pole midagi meeldejäävamat, kui sõita kallimaga koos reisile ning teha abieluettepanek reisil olles, näiteks mõnes eksootilises paigas.

Meeldejääva ettepaneku tegemiseks ei pea mõistagi reisima välismaale, vaid seda saab teha ka meie väikesel kodumaal ringi sõites. Miks mitte minna näiteks Narva-Jõesuusse spaapuhkusele ja teha ettepanek rannas? Või sõita kuhugi, kuhu kumbki pole veel käinud? Suvi on suurepärane aeg põneva ettepaneku tegemiseks, andes tunduvalt rohkem võimalusi kui talvine ettepanek.

4. Hea aeg kihluse tähistamiseks

Selge on ka see, et pärast ettepaneku tegemist on soov kihlust tähistada sõprade ja pere seltsis. Suvi on selle jaoks arusaadavalt parim aeg – kui õues on kaunis päike, pole mingi probleem korraldada kodus väike koosviibimine oma lähedaste seltsis. Talvisel ajal võib tekkida natuke üksildane tunne, kuna kaunist sündmust ei ole nii mugav tähistada.

Kui sulle on oluline kihluse tähistamine sõprade seltsis, on suvi kindlasti parim aeg selle olulise küsimuse esitamiseks.

5. Lood imekauni mälestuse

Kui kolleegid küsivad sügise hakul, kuidas suvepuhkus läks, siis kas poleks mitte lahe öelda, et sa mitte lihtsalt ei puhkanud suvel, vaid kihlusid oma kallimaga? See on küll väike asi, kuid abieluettepanek muudab suve igavesti unustamatuks – suvi jääb alati selleks ajaks, mil te kihlusite ja hakkasite ühist kooselu kavandama.

Suvi on vaieldamatult suurepärane aeg kihlumiseks. Kas oled valmis võtma olulise sammu ning tegema kallimale ettepaneku?

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar