4 soovitust, kuidas sisustada kodu

Soovid enda koju uut hingamist tuua, kuid eelarve on väike, et päris remont ette võtta? Ära muretse, meil on sulle soovitusi, millega saad lihtsa vaevaga anda täiesti uue ilme enda kodule.

pexels-dmitry-zvolskiy-min

Foto: Pexels.com

1. Värvi või tapeedi üks sein!
Terve ruumi värvime ei ole üldse vajalik, leia enda toas sein, mille võiks eristuvalt esile tuua. Seda saab teha nii seina värvides või tapeetides. Värvi ja tapeeti valides oleks hea, kui teaksid, milliseks soovid luua kogu ruumi. Samuti tasub värvi ja tapeeti valides arvestada sellega, kui suur ja valgusküllane sinu tuba on. Õnneks saab alati nõu küsida ka poodidest, näiteks on Krauta kauplustes klienditeenindajad, kes konsulteerivad värvi ja tapeedi valimisel. Samuti leiab Krauta poodidest laias valikus seinavärve ja erinevaid tapeete, et kodule uus ning värske ilme anda.

2. Anna värvikust sisustuselementidega!

Uue mööbli soetamine on kulukas ja seda ei peagi alati tegema. Küllaga saab erinevate sisustuselementidega tuua tuppa palju õdusust ja põnevaid elemente. Näiteks pakub Pepco hea hinnaga kodusisustust. Pepco poodidest leiab nii patju, pleede, pildiraame, vaase jpm, mida kõike saab ära kasutada dekoreerimisel. Samuti tasub hoida silm peal ka toidupoodide valikul, näiteks jõuab paljudesse kodudesse Rimi kliendileht, kust saab tutvuda sooduspakkumistega poodides, nende seas on tihti ka asju, mida kodu sisustamisel kasutada. Kui Rimi kliendileht ei käi sul kodus, saab sellega tutvuda veebilehel.

Sisustuselementidest soovitame ennekõike vahetada välja kardinad, vaibad ning tuua hubasust erinevate patjade ja pleedidega, mida saab asetada diivani, tugitooli või voodi peale.

3. Too tuppa pilte!

Fotod ja erinevad pildid toovad ruumi palju emotsiooni ja nendega saab luua väga põnevaid kooslusi. Juhul, kui sinu mõnes toas on valge sein, mis jääb natukene igavaks, siis tee sellest fotosein. Prindi välja toredad fotod endast, perest ja lähedastest, raami need ära ja riputa seinale. Eriti hea efekti annab see, kui kasutad erineva suurusega raame ja pilte ning riputad suurema koguse nendest ühele seinale.

Teine võimalus on riputada paar suuremat pilti (olgu selleks foto või hoopiski mõni maal) tühjale seinale. Näiteks sobib selline variant hästi elutuppa diivani kohale või hoopiski magamistuppa voodi juurde.

4. Anna viimane lihv taimedega!

Taimed toovad ruumi värskust ja on samal ajal olulised ruumi õhukvaliteedi jaoks, sest need puhastavad õhku. Kui sa ei ole suuremat sorti taimede pidaja, siis sa ei pea muretsema, et ei jõua või ei oska taimede eest hoolitseda. Soovitame sellisel juhul valida taimed, mis vajavad vähem hoolt nagu näiteks havisaba, aaloe, tups-rohtliilia jt.

Kui oled taimed välja valinud, siis aseta need ennekõike toas kohale, kus saavad piisavas koguses valgust. Leia sobivad puhastustarvikud, et pinnad taimede ümber oleks pidevalt puhtad ja sa ei teeks endale karuteenet hoopis toa nn sassi muutmisega.

Taimede asetamiseks on erinevaid võimalusi: kasuta ära vaba pinda mõne kapi või laua peal või hoopiski riputa mõni taim lakke, kasutades selleks ära makrameed. Suuremad taimed saab asetada ka spetsiaalsetele taime pottidele, millel on juba ka jalad all.

Kodu sisustamine on piiratud eelarvega võimalik – ole loominguline ja otsi häid nippe ning pakkumisi!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar