Olulised faktid geellaki kohta
Mis muudab geellaki nii populaarseks?
On mitmeid põhjuseid, miks geellakk on kaasaegse ja kiire elutempoga naise jaoks eelistatud valik: see on praktiliselt purunematu, imeliselt läikiv ja seda saab kasutada mugavalt kodus või on saadaval peaaegu igas küünesalongis. Kuid mis on geellaki puhul kõige paremad omadused, mis muudavad ta üheks kõige populaarsemaks valikuks? Peamine omadus on see, et puudub risk, et lakk mureneb või lõheneb juba mõned hetked peale maniküüri ning õige hoolduse korral püsib geellakk laitmatuna veel mitu nädalat. Pole paremat võimalust enda poputamiseks kui luksusliku geelmaniküüri tegemine kas kodus ise või mõnes mõnusas ilusalongis. Kauni suvise värviga trendikas geellakk lisab sama palju enesekindlust kui uus riietus või värske soeng. Erinevalt uuest soengust, mis kestab vaid umbes päeva, võib soliidne geellakk kesta kuni neli nädalat, kui see on õigesti peale kantud ja hooldatud.
Mis on geellakk?
Geellakk on trendikatele naistele suunatud alternatiiv küünelakile, mille puhul kasutatakse geelil põhinevat lakki, mis vajab kinnitamiseks UV valgust või LED valgustust, et lakki tugevdada ja see küüntele fikseerida. Pärast UV valgusega kinnitamist on geellakk on kordades vastupidavam kui tavaline lakk. Kui tavaline lakk võib juba kahe-kolme päeva jooksul mõraneda ja maha kooruda, siis geellakk püsib ilusa ja läikivana lausa nädalaid. Oriflame geellakid sisaldavad tugevamaid koostisosi, mis haarduvad küüne plaadile tugevamalt kui traditsioonilised lakid ja on piisavalt tugevad, et paremini vastu pidada igapäevasele kulumisele. Peamine erinevus võrreldes tavalise lakiga seisneb koostises. Kui tavaline küünelakk muutub kuivades kõvaks ja murenevaks, siis geellakk muutub kuivades hoopis mõnevõrra paindlikuks, mis aitab vältida ka ebameeldiva murenemise teket.
Kuidas geellakki hooldada?
Geellakiga tehtud maniküüri puhul on väga oluline panna rõhku ka maniküüri või lakkimise järgsele järelhooldusele, kuna see aitab tagada, et geellakk püsib kaua ja näeb võimalikult värske välja. Kõige lihtsam kuid samas ka tõhusam asi, mis aitab kaasa sellele, et geellakk näeb särav ja värske välja on küüneõli kasutamine. Küüneõli tuleks kanda iga päev küünenahale ning see õrnalt sisse masseerida. Teine oluline asi on vältida küünte viilimist, kui see pole just hädavajalik. Kui küüne viilimine siiski on vajalik, viilige ettevaatlikult ja alati allapoole. Lisaks tuleks alati kanda kindaid, kui käsil on üldine majapidamise koristus või aiatööd, sest vesi või karmid keemiatooted lõhuvad käsi ja küüsi.
Kuidas geellakki eemaldada?
Kui tavalise küünelaki puhul saab laki atsetooni ja vatipadja abil lihtsalt igal ajal maha võtta, siis geellaki puhul on eemaldamine samuti lihtne, kuid veidi ajamahukam. Geellakiga tehtud maniküüri puhul ei saa lakki lihtsalt tavalise küünelaki eemaldusvahendiga maha võtta. Geellaki suurim vaenlane on kuum vesi, mistõttu ongi geellaki leotamine kõige tõhusam viis nende eemaldamiseks. Geellaki eemaldamiseks tuleb tavaliselt küüsi fooliumisse mähitult leotada 10-15 minutit. Fooliumi all on atsetooniga immutatud vatipadi, mis on asetatud küüneplaadile. See võib kohati muuta küüned kuivaks ja hapraks. Tavalistes tingimustes võib geellakk tihedal kokkupuutel veega mõne aja möödudes osaliselt lahti tulla, kuid oluline on lakki ise mitte nokkida. Geellaki maha rebimisel jääb sinna külge osaline küüneplaadi kiht, mis kahjustab küüsi. Käsitsi nõude pesemine, pikalt duši all või kuumas vannis veedetud aeg võib põhjustada geellaki koorumist, seega tasub pikalt vees viibimist vältida ja nõude pesemisel tuleks kanda alati kummikindaid.
Kas geellaki kasutamine kahjustab küüsi?
Geellaki kasutamine ei avalda küüntele kahjulikku mõju kui seda tehakse õigesti! Ja kindlasti ei ole geellakiga tehtud maniküür küünte jaoks kahjulik, kui seda tehakse professionaalselt. Geellakk võib küünele olla kahjulik vaid sel juhul kui ei ole täidetud nõuetekohane küünte ettevalmistamine, pealekandmine ja eemaldamine. Levinud väärarusaam on, et geellaki pidev kasutamine kahjustab küüsi, kuigi tegelikult on geellaki lõplik eemaldamine tavaliselt see, mis avaldab küüntele kõige suuremat mõju. Vältida tuleks geeli ise maha kraapimist või rebimist, kuigi see võib olla väga ahvatlev tegevus. Juhul kui geellakiga maniküür on tehtud salongis, siis veenduge, et küünetehnik ei kasutaks hgeellaki eemaldamisel viili või puuri, kuna see muudab küüneplaadi liialt õhukeseks. Paljud inimesed muretsevad geellaki kasutamise pärast kuna kardavad, et küüned ei saa laki all hingata. Tegelikkuses ei avalda tervele küüneplaadile geellaki kandmine küünte tervisele negatiivset mõju.