Nõudepesumasina valimine
Nõudepesumasin on asendamatu abiline köögis: tänu sellele kodumasinale hoiame kokku enda väärtuslikku aega ja teeme ka head keskkonnale, sest nõude pesemine masinaga hoiab kokku ka vett. Kuidas valida nõudepesumasin koju? Jagame sinuga 3 peamist soovitust, mida ostu tehes jälgida.
Nõudepesumasina liik: integreeritav, eraldiseisev või lauapealne?
Kõik algab nõudepesumasina liigist, mida on laias laastus kokku 3: integreeritavad, eraldiseisvad ja lauapealsed nõudepesumasinad. Lauapealsed nõudepesumasinad on kõige väiksemad ja sobivad väikesesse kööki või perre. Integreeritavad nõudepesumasinad on väga populaarsed, sest need saab asetada köögimööbli sisse. Kui sa oled kogu kööki sisustamas, siis soovitame planeerida köögimööbli osaks integreeritav nõudepesumasin.
Ka eraldiseisva nõudepesumasina saab lihtsa vaevaga lisada köögimööbli osaks ja katta näiteks pealt köögi tasapinnaga.
Seega sõltub nõudepesumasina liigi valik sellest, kui palju on sul ruumi köögis ja millised on üldised köögi sisustamise plaanid.
Nõudepesumasina mõõdud
Kodumasina mõõdud sõltuvad sellest, kui palju vaba ruumi on nõudepesumasina jaoks köögis. Kui oled samaaegselt planeerimas uut köögimööblit, siis mööbli pakkuja oskab sulle öelda täpsed mõõdud, mis mööbliga kokku lähevad. Kui sa planeerid soetada eraldiseisva nõudepesumasina, siis tuleb vaba ruum kodus ära mõõta. Selleks mõõda ruumi laius, kõrgus ja sügavus. Lisaks arvesta, et vaba ruumi peab jääma ka nõudepesumasina ukse avamiseks kui ka paigutamiseks teiste kodumasinate või kappide kõrvale. Viimaseks võiks jääda paari sentimeetri laiune vahe.
Kodumasina mõõtudest sõltub ka see, kui palju nõudekomplekte see mahutab. Näiteks mahutab 60 cm laiune nõudepesumasin umbes 12-15 nõudekomplekti. Sellise suurusega nõudepesumasin on piisav suurema pere jaoks – 4-liikmelisele leibkonnale. Kaheliikmeline pere saab väga hästi hakkama 45 cm laiuse nõudepesumasinaga.
Energiaklass ja müratase
Kõikide kodumasinate energiaklassi määratakse energiamärgistega, mis tähistatakse tähestiku tähtedega. Kõige parem energiaklass ja seega ka kõige energiasäästlikum kodumasin kannab märgist A. Märgisega B, C jne on märgitud vähem energia- ja keskkonna säästlikumad kodumasinad.
Mürataset mõõdetakse detsibellides, lühidalt dB. Kõik uuemad kodumasinad on pigem vaiksed ja nende müratase jääb umbes 39 dB kanti, võrdluseks: tavaline kodune taustahäälte müra võib olla umbes 50 dB.
Lisaks eelnevale on olemas veel erinevaid funktsioone, mis on omased just uuematele ja nutikamatele seadmetele. Näiteks saab nõudepesumasina ühendada ka enda nutitelefoniga, et eemal olles see tööle panna.
Nõudepesumasin hoiab kokku meie aega, aga eriti olulise panuse annab see meie keskkonnale. Kas teadsid, et kraani all nõusid pestes võib kulutada umbes 70 liitrit vett? Nõudepesumasin kulutab keskmiselt 10 liitrit vett ühe pesukorra jooksul. Küllaga on oluline see, et nõudepesumasin oleks käivitamisel täis, muidu ei pruugi vee ja energia kokkuhoid olla nii suur.
Nõudepesumasinat kasutades veendu selle õiges kasutamises ja eelista alati kvaliteetseid ja häid pesuvahendeid, et garanteerida pikaajaline kestvus. Enne kasutamist seadista masin vastavalt kasutusjuhendile. Uutel seadmetel on kaasas lakmus- ja indikaatorribad, millega saab määrata vee kareduse, millest omakorda sõltub soola kogus, mida masinasse lisada. Pärast iga pesukorda tasub masin puhastada toidujäätmetest, et kogu sinu menüü ei jääks masinasse. Keskmiselt 2-4 korda aastas tuleb kogu nõudepesumasin pesta läbi vastava vahendiga, et tagada pikaajaline töökindlus.