Lõbusad tegevused internetis
Me kõik oleme igavust tundnud. Õnneks on leiutatud internet. We Are Social ja Hootsuite rahvusvahelise digiuuringu põhjal on maailmas üle 4,3 miljardi internetti kasutavat inimese. Väidetavalt liitub internetiga igal sekundil 11 uut kasutajat. Milose uuringu põhjal kasutab Eestis internetti 1,28 miljonit inimest, tervelt 98% elanikkonnast. Mida inimesed internetis teevad? Maailmas on kõige populaarsemate veebilehtede esikümnes nii Google, Youtube, Wikipedia, Facebook kui ka Instagram. Proovime siinkohal soovitada veidi unikaalsemaid tegevusi, mida võiks internetis teha.
Arendav meelelahutus
Tahaksite peol, kontoris või mistahes suuremas seltskonnas kõigile muljet avaldada millegi unikaalse ja huvitavaga? Õppige selgeks paar mustkunstitrikki. Miks? Mustkunstitrikid on lõbusad ja see garanteerib üritustel tähelepanu keskpunktis olemise. Google’i abil võib leida sadu erinevaid trikke igas valdkonnas, nii lihtsamaid kui keerukamaid. Goodtricks lehel on palju erinevaid kaardi-, mündi- ja optiliste illusioonide trikke.
Teiseks arendavaks meelelahutuse soovituseks on Geoguessr veebileht. Reisimine on maailmas hetkel veidi raskendatud, kuid Geoguessr lehe abil saate erinevaid paiku avastada virtuaalselt ja proovida piltide põhjal ära arvata, millise kohaga maailmas on tegu. See on suurepärane viis silmaringi arendamiseks ja mine tea, ehk leiate sealt ka enda järgmise unistuste reisi sihtpunkti.
Vaba aega võib filmide ja Youtube’i vaatamise asemel kasutada ka hoopis uue keele õppimiseks. Duolingo on teinud võõrkeelte õppimise ülimugavaks ja lõbusaks. Tegemist on maailma suurima keeleõppeplatvormiga ning see on enim alla laaditud hariduse rakendus kogu maailmas. Seda kasutab üle 300 miljoni inimese ning see arv suureneb iga päevaga. Duolingo trumbiks on lihtne ja lõbus disain, personaliseeritud õpingud ja motiveerivad auhinnad. Praegu saab õppida 23 keelt ning mis kõige parem, tasuta.
Mängud
Tänapäeval on noorema generatsiooni seas ülimalt populaarsed erinevad videomängud. Näiteks tuli äsja välja uus Playstation 5, mis müüdi Eestis kõikides poodides esimese päevaga läbi. Kuna mängude graafika on muutunud nii võimsaks, siis on videomängud hakanud paeluma ka vanemaid inimesi. Kui aga videomängud üldse ei meeldi, siis on alati võimalus pere või sõprade seltsis mängida ka lauamänge. Näiteks vanad klassikud Monopoly, Alias või hoopis midagi uut ja huvitavat.
Samuti on viimastel aastatel Eestis järjest populaarsemaks muutunud kasiinomängud, pokker ja spordile panustamine. Seda näitab ka üha suurenev kasiinoreklaamide ja teenusepakkujate arv. Suurem valik võib muidugi tekitada küsimuse, kus mängima peaks. Õnneks on veebilehti, mis analüüsivad kõiki Eestis tegutsevaid internetikasiinosid ja panevad need paremusjärjestusse näiteks selliste kriteeriumite põhjal nagu boonused, turvalisus, kasutajasõbralikkus ja mugavus. Aasta alguses võitis üks Eesti neiu 20-sendise panusega 3.5 miljonit eurot. Kas keegi suudab selle üle trumbata? Kindlasti tasub meeles pidada, et hasartmängud on meelelahutus, mitte raha teenimise allikas, ja mängida tuleks ainult selle summaga, mille olete valmis kaotama.
Kokkuvõte
Internet on lõpmatu. Siit leiab midagi igale maitsele. Kindlasti on paljud meist kulutanud tunde veidrate Youtube’i videote vaatamisele või Facebookis ja Instagramis. Selle asemel võiks aga aeg-ajalt teha ka midagi arendavat ja õppida selgeks midagi uut, olgu selleks siis mustkunstitrikk või uus keel, et sõpradele muljet avaldada ja tulevikus reisidel paremini hakkama saaks.