Teedrajava arhitektuuri ja vineermööbli lugu

Eesti Arhitektuurimuuseumis saab kogu septembri jooksul teha tutvust Lutheri tehase välisesindusest väljakasvanud Isokoni põneva ajalooga. Näitus tähistab teedrajavat koostööd Eesti ja Inglismaa vahel, uurides missugust võtmerolli mängisid Luther, Venesta ja vineer radikaalses linnaelu eksperimendis.

 

 

Näitus toob Tallinnasse Isokoni galerii Londonist. See tähistab teedrajavat koostööd Eesti ja Inglismaa vahel, uurides missugust võtmerolli mängisid Luther, Venesta ja vineer radikaalses linnaelu eksperimendis. Isokoni galerii loodi 2014 selleks, et rääkida märkimisväärset lugu Isokoni korterite ehitusest, mis on tuntud kui Lawn Roadi korterid ning avati 1934. aastal progressiivse eksperimendina urbanistlikust elamise viisist.

Näitus tutvustab inimesi, kes olid selle idee loojad ning kujundasid ehituse arhitektuuri. Nii mõnigi väljapaistev resident elas hoones 1930. aastate alguses. Samas esitletakse siin korteritele valmistatud mööblit ja sisustuselemente, mis kõik olid selle visiooni osad, väljendades tollast elegantset, taskukohast ning minimalistlikku elustiili. Näitus tutvustab ka hoone hiljutist dramaatilist päästmist pärast sõjajärgset hooletusse jätmist. Isokoni loo keskmes on Eesti vineeritootja A. M. Luther (Luterma), mille materjalid on inspireerinud mõningaid kahekümnenda sajandi kõige radikaalsemaid mööblikujundusi.

Vineeriteemale puhuvad 12. septembril loengutega elu sisse Jüri Kermik, John Allan, Elizabeth Darling, Karen Jagodin ja Magnus Englund, mille kohta saate rohkem lugeda ja eelregistreerida siit.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar