Kingi vanale uus elu!

Kas Sinulgi seisab kapis mõni vana särk või teksad, mida Sa enam ei kasuta? Kui nii, siis tea, et taaskasutamisel baseeruval rõivabrändil Greenbird on parasjagu käimas kasutult seisvate riiete kogumiskampaania. Osale Sinagi ning anna enda panus taaskasutusse ja Eesti disaini!

Foto: Hirmofoto

Rõivabrändi Greenbird taga seisab osav ja keskkonnateadlik Marili Rooba, kes usub, et igast vanast asjast saab luua midagi uut ja ilusat. Marili alustas rõivadisainiga 2009. aastal pärast seda, kui tema esimene lasteriiete kollektsioon „Entel-Tentel” võitis ühe väikese taaskasutuskonkursi. „Minu rõivad sünnivad alati praktilisest vajadusest. Kõigepealt teen endale, ja kui lõige istub hästi, tehnika ja disain toimivad, teen sellest juba edasiarendused. Kollektsioon „SIIM” sai alguse näiteks minu enda pulma-aastapäevakleidist,” selgitab Marili. Meeste triiksärkidest loodud kleidikollektsioon „SIIM” valmis eelmisel aastal ning osutus tänu oma kaunile ja romantilisele disainile ning keskkonnateadlikule tootmisele väga populaarseks.

 

Uue kollektsiooni valik on aga veelgi laiem. Lisaks triiksärkidest valmistatud kleitidele tuleb kollektsiooni sisse ka teksaliin: mantlid, jakid, seelikud ja kleidid. Kõigi pisikeste tüdrukute rõõmuks olgu öeldud, et SIIMu valikusse lisanduvad ka pisikestele piigadele mõeldud romantilised suvekleidid. Uus kollektsioon tuleb pastelsetes toonides, millele lisavad särtsu sinised teksatoonid. Väikese vigurina teksarõivaste juures on nende “toorus” ‒ las teksa narmendab, kui tahab. Uus kollektsioon peaks valmima aprilli alguseks.

 

„Armastan taaskasutamismeetodil rõivadisaini, sest tulemus on alati ootamatult põnev. Iga valminud toode on ainulaadne ja kordumatu. Taaskasutamise puhul on raske luua kahte identset disaini, sest kasutatavad materjalid on sedavõrd erinevad,” selgitab Marili oma kirge taaskasutatud disaini vastu.

Marili kutsub ka Sind üles andma enda panus taaskasutusse! Marili võtab vastu Sinu kasutult seisma jäänud rõivaid nagu naiste-meeste puuvillaseid triiksärke, kleite, seelikuid ja teksapükse. Pisikesed augud või plekid on lubatud, need kas lõigatakse tootmisprotsessis välja või disainitakse nutikalt hoopis toote sisse. Enne töötlemist rõivaid pestakse ja triigitakse, mistõttu näeb valmis rõivas välja nagu uus.

Asjad võib viia Väike-Männiku 5 asuvasse stuudiosse. Enne kohaleminemist võiks ette helistada nr 58069888 või saata kiri aadressil marilirooba@gmail.com.

Uudista ka Marili kodulehte.

Lisa kommentaar